Kui pandeemia algas suure antiseptikumide defitsiidiga ja soetada sai neid vaid tutvuste kaudu, siis viimased aastad on vastupidi, toimub suur üle pakkumine. Suur nõudlus paiskas turule väga erinevaid käte puhastamiseks mõeldud tooteid, mida saab nüüd soetada lisaks apteegile igast bensiinijaamast või toidupoest. Iseenesest tore, et need on muutunud uuesti nii kättesaadavaks, kuid kahjuks on see toonud kaasa ka paar mitte nii head muutust.
Esimene. Käte puhastamiseks mõeldud toodete kvaliteet on seinast seina, mistõttu väga suur hulk inimesi on langenud halva kogemuse ohvriks. Ebameeldiva lõhnaga, limased, käsi kipitama ajavad ollused on paraku võtnud ära soovi üldse antiseptikumi kasutada. Sageli tervitavad sisenemisel kliente pudelid, mis on nimetud, ilma siltideta, tolmused ja määrdunud. Eesmärki need õnnetud pudelid ei kanna, sest pigem tekib vastupidine reaktsioon.
Kindlasti paneb rohkem käega lööma ka suur infomüra. Vastuoluline info meedias, kus üks artikkel soovitab kasutada antiseptikumi ja järgmine päev ilmuv artikkel soovitab pigem piirduda kätepesuga.
Teine ja hoopis murettekitavam küsimus, et kas kõik need turule paisatud käte puhastamiseks mõeldud tooted pakuvad samaväärset kaitset. Kas antiseptikumid on päriselt antiseptikumid? Mõnel juhul võib tegemist olla tootega, mida tarbija ostab antiseptikumi pähe, kuid tegelikult on tegemist tavalise kosmeetikatootega. Isikuteeninduses võib selline ebaprofessionaalsus pigem ohtlik olla. Kõige tavalisem viga, mida toote soetamisel tehakse, et ei tehta vahet sõnadel “antibakteriaalne” ja “antiseptikum”.
Kui antiseptikumid on biotsiidid, mille eesmärk on hävitada kõik bakterid, seened ja viirused, siis antibakteriaalsete toodete puhul on tegemist kosmeetikatootega, mis võib bakterid tappa või nende arengut pärssida, aga teatud viiruste osas on võimetu. Antiseptikumid tuleb tootja poolt testida ning mikrobioloogilised testid viiakse läbi akrediteeritud laborites, mis kinnitavad mikroobide surmavat efektiivsust vastavalt kehtivatele standarditele. Antibakteriaalsed vahendid on tavaliselt kosmeetikatooted, mis tähendab, et neil puuduvad testid, mis kinnitaks mikroorganismide hävitamist.
Koostise lugemine sildilt annab spikri: koostisosade loetlemise järjekord näitab esimesena suuremad kogused koostises. Kosmeetilised käte puhastamiseks mõeldud toodete puhul on tavaliselt esimesena antud vee kogus ning üldjuhul jääb alkoholi kogus 50%. Sellised tooted tekitavad valeturvalisuse, sest teatud viiruste (nt gripp, koroona või HIV) hävitamiseks peaks toode sisaldama vähemalt 60% alkoholi.
Teine aspekt, mida arvesse võtta, on tootja poolt märgitud teave toimeaja ja tegevuse kestvuse kohta, mida preparaadi kasutamisel arvesse võtta. Kosmeetiliste puhastusvahendite puhul tavaliselt selle kohta info puudub. Antiseptikumi sildil on alati kirjas toimeaeg ja soovitatav kogus, mida võtta, et saavutada kasutamise eesmärk.
Kõige tähtsam on teada, et mida ja milleks kasutada. Lõppude lõpuks algab kõik hoolikast kätepesust. Selle võimaluse puudumisel (või muul põhjusel) vali hoolikalt tooteid, mida või miks soovid kasutada.
Kvaliteetse antiseptikumi kasutamine on tegelikult sama mõnus nagu käte kreemitamine ja kohe kindlasti ei tekita see ebameeldivaid emotsioone. Käekotti või taskusse panemiseks vali kvaliteetne pudel, mille kork peab vastu, ei murdu, ei lase toote sisu läbi.
Klienditeeninduses suhtu antiseptikumi nii nagu suhtud ülejäänud mitte verbaalsesse kommunikatsiooni ja ära lase kliendil saada ebameeldiva emotsiooni osaliseks. Teenuste pakkumisel on kõige olulisem, et toode, mida kasutad kannaks eesmärki, milleks seda toodet kasutad.