Autosalongi puhastamine?

Tänaseks teame kõik, et viirustega võitluses tagavad meile turvalise töö- ja elukoha ennekõike puhtad ruumid. Oleme teadlikud, et rahvarikkaid kohti tuleb vältida ja võimalusel mitte kasutada ühistransporti, kuid kas teame, et hoopis isiklik sõiduauto (rääkimata tööautost, kus kasutajaid mitu või taksoteenust pakkuvast autost) võib osutuda viiruste allikaks. Lisaks viirustele leidub autos hulgaliselt baktereid ja uuringud näitavad, et autoroolilt võib leida neid rohkem kui prill-laualt. Enim leiti stafülokokke ja Propionibacteriumi baktereid, mis võivad põhjustada toidumürgitust ja teisi infektsioone. 

Isegi esmapilgul puhtana näivas autosalongis pesitseb tegelikult hulgaliselt haigusetekitajaid. Tolm, mustus ja saasteained imbuvad autosse läbi ventilatsioonisüsteemi ja palju toome kaasa oma riiete ning jalatsitega. Tõsiasi on ka see, et vaatamata autosalongi regulaarsele puhastamisele, sööbivad mustus ja tolm ikkagi ajapikku kangasse ja nahka, mida me eemaldada ei saa  ja seetõttu on soovituslik (eriti viiruste perioodil, 1-2 korda aastas) autole teha põhjalik keemiline puhastus. 

Vahepealsel ajal vajab auto kindlasti regulaarset koristamist, mille sagedus on sõltuvuses kasutussagedusest. Auto puhastamisel tuleb järgida samu põhimõtteid nagu kodu või töökoha koristamisel. Alustada võiks kuivpuhastamisest, mille läbiviimiseks soovitame kasutada mikrofiiberlappe. Nendega saab kiirelt eemaldada tolmu nii plastikult,  kui ka erinevate näidikute paneelidelt. Keerulisemalt ligipääsetavates kohtades on kaval kasutada pehmet pintslit. Seejärel võta autost välja porimatid ja pese pesuainega ning kuivata. Kindlasti puhasta auto peeglid ja klaasid kasutades selleks spetsiaalset mikrofiiberlappi või airlaid paberit, vajadusel võta appi spetsiaalne puhastusvahend, sest vale puhastusvahend võib muuta klaasi rasvaseks. Polstri töötlemiseks sobib hästi tolmuimeja ja vähese veega niisutatud mikrofiiberlapp või pesukäsn. Tõmba niiske lapiga üle ka turvavööd. 

Kui autos reisivad lemmikloomad, siis tuleb eraldi tegeleda ka karvade eemaldamisega, sest lisaks sellele, et karvad hakkavad külge riietele, tekib autosalongi spetsiifiline lõhn. Karvade puhastamisega tuleb tegeleda pidevalt, kasutades selleks näiteks niiskeid kummikindaid. Karvade eemaldamise ja kuivpuhastamise järel töödelge autosalong üldpuhastusvahendiga või hoopis puhastavate omadustega ja tundlikele pindadele mõeldud desinfitseerimisvahenditega, tänu millele eemalduvad ka ebameeldivad lõhnad. 

Nagu ruumides, nii ka autosalongis on tegemist väga erinevate materjalidega (tekstiil, nahk, plastik, klaas jne). Erinevad pinnad võivad puhastusvahenditele väga erinevalt reageerida ja üsna kergelt võib juhtuda, et kasu asemel tekib suur kahju. Enneta ja proovi erinevate materjalide puhastamisel eelnevalt puhastusvahendit väikesel pinnal veendudes, et materjal ei riku puhastatavaid pindu. 

Meie pakume ühe turvalise valikuna autoarmatuuri, käepidemete, käigukangi või rooli töötlemisel kasutada puhastavate omadustega niiskeid desinfitseerivaid rätikuid, mis ei jäta pinnale jälgi. 100% biolagunevad ja väga laia toimespekteriga (bakterid, seened, viirused) rätikud on alkoholivabad, lõhnavabad, värvainetevabad ja sobivad kõikide pinnakattematerjalidega.