HÜGIEEN ILUSALONGIS

Juhul, kui soovid teada: 

  • miks on oluline, et salongi hügieen vastaks kõrgetele standarditele;
  • millised on ohud ja mis võib juhtud, kui hügieen ei vasta nõuetele;
  • millised on nõuded ja soovitused sisekujundusele, mis toetavad hügieenireeglite täitmist (k.a. ventilatsioon, valgustus);
  • millised nõuded on tööruumide korrashoiule;
  • millega arvestada tööpindade ja instrumentide töötlemisel, millega arvestada toodete valimisel;
  • mida hõlmab endas personali hügieen ja iluteenindaja tervisekontroll (k.a. kätehügieen ja köhaetikett);
  • millised isikukaitsevahendid sobivad iluteenindusse ja kus või millistel juhtudel neid peaks kasutama;
  • jäätmekäitlus ilusalongis,

siis oled oodatud koolitusele, kus kõigsest sellest ja paljust muust räägime ning toome praktilisi näiteid.
 
Eesmärk:
Mõista, miks ilusalongis ei piisa ainult teatud tegevustest vaid tuleb tagada tegevuste kompleks, et salong vastaks kõrgetele standarditele. Anda teadmised igapäevaste salongitegevuste tarbeks, mille eesmärk on tõkestada võimalike nakkushaiguste levikut ja seeläbi vähendada nakkushaiguste tekkeriski ilusalongis.

Jagada soovitusi sisekujunduse ja tööpindade ning instrumentide töötlemise kohta, mis toetavad salongis hügieenireeglite täitmist. Teha selgeks eeskujuliku personali hügieeni standardid ning õpetada iluteenindajaid mõistma kätehügieeni ning köha etiketi vajalikkust praktikas. Mõista eesmärgistatud isikukaitsevahendite kasutamist ja tagada ohutu jäätmekäitlus. 

Koolituse tulemusel:
teab osaleja, miks on ilusalongis hügieenil nii oluline roll ja mis on ohud, kui hügieeni kõrgetest standarditest kinni ei peeta. Oskab hoida oma salongiruumid puhtana ja teab, milline peab olema iluteenindaja isiklik hügieen. Oskab puhastada ja ning vajadusel ohutult desinfitseerida töövahendeid ja -pindu. Oskab kasutada isikukaitsevahendeid ja teab, mida jälgida salongi jäätmekäitluses. Koolituse lõpuks valmib tegevusplaan, kuidas oma salongis tagada nõuetekohane hügieen enda jaoks kõige praktilisemal moel.

Kuidas:
Registreeri koolitusele koolituskalendris pakutud kuupäevadel. Koolituse saad mugavalt soetada ka e-poest, pakume selleks erinevaid makselahendusi. Juhul, kui sobivat kuupäeva ei leia, siis oleme paindlikud ka lisakuupäevade leidmisel.
Koolitus 7 AK tundi. 

Õppekava: 

Programm:
Koolitajad: Koolitust viivad läbi Eesti esimese ja ainsa hügieenikooli Cleanella asutaja Angela Anton ning TegevusTe arendus- ja teraapiakeskuse asutaja Grete Eiche.